Strzyżenie wg wzrorca FCI oraz na życzenie Klienta.
Strzyżenie wg wzorca FCI.
Strzyżenie wg wzorca FCI czyli Międzynarodowej Federacji Kynologicznej ma znaczenie w przypadków psów rasowych kiedy występują one na wystawach i według odpowiednich cech i wzorców podlegają ocenie. Wzorce FCI najczęściej są tworzone przez autorów poszczególnych ras.
Strzyżenie na życzenie Klienta.
Psy rasowe z określonymi wzorcami do swojej rasy na co dzień są strzyżone zupełnie inaczej tzn. na sportowo, by zarówno im jak i ich właścicielom było wygodnie. Klienci określają zatem indywidualnie jak ma wyglądać fryzura ich pupila. Zwykle istotne jest by włos/sierść była krótko przycięta, choć życzenia klientów bywają różne a my staramy się je spełnić.
Trymowanie
Trymowanie polega na usunięciu martwej sierści by w jej miejsce mogła rosnąć nowa, zdrowa. Dzięki takim zabiegom pielęgnacyjnym sierść wygląda na zadbaną i odżywioną. Zabieg ten przeprowadza się u psów ras szorstkowłosych. Trymowanie także poprawia kolor sierści oraz eliminuje problem jej wypadania. Zabieg można powtarzać co ok. 1,5 miesiąca, w zależności od intensywności linienia.
Kąpiel
Pierwsza kąpiel psa, jeśli nie wytarzał się w czymś nieprzyjemnym, powinna odbyć się po 3 miesiącu jego życia. Częstotliwość mycia w zależności od potrzeby może się wahać od 2 w roku do 1 w tygodniu. Zwierzęta z długą sierścią/włosem powinny być częściej kąpane, z krótką natomiast rzadziej. W zależności od częstotliwości kąpieli i rodzaju okrywy włosowej należy użyć odpowiednich szamponów czy odżywek.
Pielęgnacja uszu
Pierwotny wygląd uszu psa to uszy stojące. Z czasem tworzono rasy z coraz dłuższymi i bardziej opadającymi uszami. Stąd pojawiają się coraz większe problemy z ich wentylacją i pielęgnacją. U psów z ciężkimi opadającymi uszami mogą pojawić się stany zapalne, grzybice i inne choroby. Istotne jest bardzo, by zadbać o pielęgnacje uszu poprzez czyszczenie ich przystosowanymi do tego celu płynami i wacikiem.
Przycinanie pazurków.
Przycinanie pazurków powinno odbywać się już od szczeniaka, by nasz pupil mógł się do tego rodzaju zabiegu przyzwyczaić. Odpowiedni moment na obcięcie pazurków rozpoznamy po charakterystycznym stukaniu nimi o podłogę. Często w pierwszych latach życia zwierząt nie ma potrzeby takiej pielęgnacji, gdyż podczas długich spacerów na twardej powierzchni czy intensywnej zabawy, psy same ścierają pazury do odpowiedniej długości.
Usuwanie kamienia nazębnego
Idąc ku oczekiwaniom naszych kochanych futrzastych Klientów stworzyliśmy wyjątkową i bezpieczną usługę usuwania kamienia nazębnego u psów. Usługa taka odbywa się bez znieczulenia i narkozy, by nie obciążać organizmu dodatkowymi lekami. Przy odpowiednim podejściu i wiedzy naszego Technika Weterynarii oraz Behawiorysty istnieje możliwość oczyszczenia jamy ustnej z przykrego zapachu i niebezpiecznych bakterii usuwając kamień nazębny bez żadnych powikłań i komplikacji.
Zapoznaj się z naszym cennikiem